Dainuojančių tibetietiškų dubenų masažas
Dainuojantys dubenys – kitaip vadinami tibetietiškais – tai mažieji gongai. Klasikinis dainuojančių dubenų masažas prasideda nuo dubenų pastatymo ant gulinčio žmogaus kūno ir vibracijų provokavimo dėka jų mušimo arba trynimo. Vibracija sklinda per visą kūną ir veda į gilią relaksaciją. Jos dėka didėja mūsų savaiminio sveikimo sugebėjimai, ištirpsta blokai, sustiprėja organizmo imunitetas. Terapeutai naudoja dubenų masažą gydant skausmus, depresiją, kraujotakos sutrikimus ir t.t.
Masažas dubenimis padeda streso, neurozės ir nemigos metu. Garso terapeutai tvirtina, kad toks masažas turi puikius rezultatus gydant migreną, stuburo ligas, netgi padeda mesti rūkyti. Remiantis Rytų medicina, kuri ligų priežastį vardina kaip energijos tekėjimo užsiblokavimą organizme, užtenka atlaisvinti kanalus, kuriais teka energija, ir pacientas pasijunta sveikesnis ir laimingesnis. Ir būtent dubenų masažas padeda tai padaryti.
Skambantys dubenys atsirado Tibete dar nepaplitus budizmui. Juos naudojo gerų dvasių, atnešančių derlių, iškvietimui, taip pat blogų dvasių išvarymui bei ligų gydymui. Dažniausiai skambantys dubenys gaminami iš septinių metalų, kurie atitinka septynias planetas ir septynias čakras. Tai auksas, sidabras, varis, gyvsidabris, geležis, alavas ir švinas. 1949 metais, kuomet kinai užėmė Tibetą, dauguma vienuolių pabėgo ir kartu išsinešė skambančius dubenis. Šių vienuolių dėka dubenys pateko į Vakarus. Čia ir atsirado dainuojančių dubenų masažas.
Skambantys dubenys gaminami iš unikalios sudėties lydinio. Iš šio lydinio pagaminti dubenys skleidžia garsines vibracijas, kurios atitinka žmogaus energetinių centrų (čakrų) vibracijas. Todėl šie dubenys gali tiesiogiai ir netiesiogiai daryti poveikį čakrų vibracijoms.